Ukrainian Time

Все набагато складніше. Навіщо Путін у Парижі замахнувся на Ярослава Мудрого

Все набагато складніше. Навіщо Путін у Парижі замахнувся на Ярослава Мудрого


Май 30
09:13 2017

Так як ми всі вже зрозуміли, що гібридна війна — це складне явище, дозволю і собі запостити не суто дипломатичні міркування, а скоріше гипотетичне припущення.

Коли В.Путін говорить від імені Росії про «нашого» князя Ярослава і його молодшу доньку Анну — королеву Франції, то не тільки намагається зазіхнути на наше українське глибоке історичне європейське коріння і приписати собі, але й досягнути іншої мети. Все набагато складніше.

В позиції російського режиму проглядається намагання показати, що королівські, а потім й імперські європейські династії залежали від Росії. І саме Росія буде вирішувати, що далі робити з «аморфною», «слабкою», «невпевненою в собі» Європою, «закат якої наближається».

Тому послідовність: «наш князь Ярослав» — «наша Анна» — королева Франції… може мати в збуджених мізках своє продовження. До того ж династичні шлюби мали наслідком і територіальні притензії.

А є ще Єлізавета Ярославна — королева Норвегії й Данії. Є ще Анастасія Ярославна — королева Угорщини. Так що «слідкуйте за руками…»

Валерій ЧАЛИЙ

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter