У Дніпропетровську благодійники купили будинок екс-віце-мера за гроші Меркель | Ukrainian Time

Ukrainian Time

У Дніпропетровську благодійники купили будинок екс-віце-мера за гроші Меркель

У Дніпропетровську благодійники купили будинок екс-віце-мера за гроші Меркель


Апрель 29
22:28 2016

Будівля нового Єдиного центру соціальних послуг фонду «Карітас» раніше належала Дмитру Погребову

У Дніпропетровську благодійники купили будинок екс-віце-мера за гроші Меркель

Презентація центру фонду «Карітас Донецьк» відбулася 27 квітня. Центр переїхав з окупованого Донецька в січні 2015 року. Після тривалих пошуків нового помешкання він оселився на Кабардинській, 5.

У прифронтовому Дніпропетровську благодійники вирішили сфокусуватися на проблемах переселенців і всіх, хто постраждав від війни. Крім того, допомагатимуть «дітям вулиць», літнім людям, які лишилися без опіки, і всім, хто опинився у скрутних життєвих обставинах.

«Карітас» – міжнародна благодійна організація, створена греко-католицькою громадою, проте відкрита для допомоги усім конфесіям. У Дніпропетровську центр очолив отець Василь Пантелюк, який до того працював у Донецьку.

За гроші Меркель благодійники у Дніпропетровську купили будинок екс-віце-мера - фото 1

Презентацію супроводжував струнний квартет, фуршет із найнятими офіціантами. Її відвідали дипломати, зокрема, генеральний консул Німеччини Вольфґанґ Мьоссінґер. Передувала відкриттю дискусія, яку модерував журналіст Андрій Куликов. А на початок презентації завітав екс-віце-мер, бізнесмен Дмитро Погребов – той самий, який пішов з посади і вирішив скласти мандат депутата міськрали без особливих пояснень.

За гроші Меркель благодійники у Дніпропетровську купили будинок екс-віце-мера - фото 2

Щоправда, на презентації він теж не привертав до себе уваги: стояв осторонь, обмінявся кількома словами з керівниками центру і, не дочекавшись розрізання червоної стрічки, пішов до свого офісу, який розташований через дорогу.

Як виявилося, його поява на заході – не випадковість і не протокольна ввічливість. Дмитро Погребов має безпосереднє відношення до будинку, який купив «Карітас» для свого центру. За адресами Кабардинська 3, 5 і 7 розташований цілий комплекс: двоповерховий будинок, гаражі, сторожки тощо. Його попередніми власниками була компанія, близька до Погребова. Більше того — сам Дмитро Вадимович досі володіє частиною офісного комплексу.

За гроші Меркель благодійники у Дніпропетровську купили будинок екс-віце-мера - фото 3

Ця огороджена охайна територія з гаражами, будинками і ландшафтним дизайном ще восени 2015 року була виставлена на продаж за 1,2 млн. дол.

За гроші Меркель благодійники у Дніпропетровську купили будинок екс-віце-мера - фото 4

А за два тижні до призначення Погребова в.о. заступника голови Дніпропетровської міської ради покупцем приміщень на вул. Кабардинській став «Карітас Донецьк». За словами представників «Карітасу», сума покупки склала 780 тис. дол.

За гроші Меркель благодійники у Дніпропетровську купили будинок екс-віце-мера - фото 5

Відомо, що за останні півроку вартість нерухомості не зазнавала здорожчення. На сайтах оголошень можна знайти й інші нежитлові приміщення в районі вул. Робочої.

За гроші Меркель благодійники у Дніпропетровську купили будинок екс-віце-мера - фото 6

На Шмідта, ближче до центру, можна знайти приміщення за 700 тис. дол.

За гроші Меркель благодійники у Дніпропетровську купили будинок екс-віце-мера - фото 7

Чому саме цей комплекс був обраний для допомоги нужденним, пояснила координаторка «Карітас Україна» Наталка Крива: «Нам пощастило знайти таку будівлю, яка підходить з різних точок зору. У нас були вимоги донорів, як саме повинен виглядати центр, вимоги по приміщенню. Тобто і функціонально він повинен був відповідати нашим вимогам, крім того, відповідати іміджу «Карітасу». Ми обшукали, обдивилися близько 20 приміщень в Дніпропетровську і області. Були хороші пропозиції, але не підходили нам за стилем, не підходили за ціною. В принципі, це найдешевше, що ми знайшли».

За гроші Меркель благодійники купили у Дніпропетровську будинок екс-віце-мера - фото 8

За її словами, про власників вони нічого до покупки не знали: «Виявилося, що вони ще й сусіди навпроти. Вони в цьому приміщенні колись надавали притулок для 40 сімей внутрішньо переміщених осіб ще на початку конфлікту. Вони почули, чим ми займаємося, і пішли нам на поступки – знизили ціну, всіляко нам допомагали».

Загалом на відкриття центру, що включає не лише купівлю будинку, а й реконструкцію, ремонт, навчання та підбір співробітників, витратили близько 1,5 млн. євро, виділених урядом Німеччини, повідомила Наталка Крива. Втім, «Європейська правда» з посиланням на прес-службу посольства Німеччини в Україні називає цифру в 1,7 млн. євро.

Відомо, що співзасновником відомого дніпропетровського підприємства ТОВ «Ганза-Україна» із внеском до статуту понад мільйон гривень є Дмитро Погребов. Крім нього, засновниками є Лариса Погребова та троє мешканців Німеччини. Юридичною адресою фірми є Кабардинська, 2, де знаходиться ДІТЦ «Контакт».

За гроші Меркель благодійники у Дніпропетровську купили будинок екс-віце-мера - фото 9

Президент «Карітас Україна» Андрій Васькович під час презентації повідомив, що тривають переговори з урядом Німеччини на фінансування наступних чотирьох років роботи центру на суму 2,5 млн. євро. Він наголосив, що для «Карітас» дуже важливо, як саме вони приймають людей, яким потрібна допомога, і що найвищою цінністю для організації є людська гідність.

Вольфґанґ Мьоссінґер інтерес Німецького уряду пояснив так: «Ми, так би мовити, експортуємо в Україну наш досвід соціальної держави. І одним із таких досвідів є саме такий соціальний центр. В Німеччині «Карітас» є найбільшим надавачем соціальних послуг».

Як німецькі цінності та міжнародний імідж почнуть впроваджуватися у напрямку вирішення проблем людей, чиї долі зруйнувала війна, та злиднів дніпропетровських вулиць, можна буде побачити з 15 травня, коли центр повноцінно розпочне свою роботу.

Источник

Последние новости

9:54 Экс-премьер Лазаренко может подписать примирение со следствием, — Kyiv Post

Читать всю статью