Ukrainian Time

США влаштують «гучні розбірки» в ООН, якщо Росія нападе на Україну, — FP


14 января
19:44 2022

Сполучені Штати планують гучні публічні розбірки з Росією в Раді Безпеки ООН. Зокрема, у разі вторгнення РФ в Україну.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Foreign Policy.

Адміністрація Джо Байдена хоче скористатися ООН, щоб підкреслити дипломатичну ізоляцію Росії і, по можливості, вбити клин між Росією і її самим союзником, Китаєм, який був одним з прихильників захисту територіального суверенітету країн-членів ООН.

"Ця спроба стане для посла США в ООН Лінди Томас-Грінфілд серйозним випробуванням її навичок ведення дебатів, оскільки їй належить зустрітися віч-на-віч з послом Росії Василем Небензею", — йдеться в матеріалі.

За словами високопоставленого американського чиновника, США вже інформують ключових союзників в Європі і в Раді Безпеки ООН про військову діяльність Росії і готуються до можливого публічного протистояння.

Чиновник на умовах анонімності заявив, що військова загроза Росії завдає удару "в саме серце Статуту ООН".

"Привернення уваги до кризи має певну цінність. Це продемонструє, наскільки ізольована Росія в Раді Безпеки і на світовій арені. Це також дасть можливість американським чиновникам протистояти тому, що, як очікують США, буде хвилею російської дезінформації", — заявив він.

Нагадаємо, раніше CNN з посиланням на чиновника в Білому домі повідомив, що в адміністрації Джо Байдена є докази того, що Росія підготувала бойовиків для проведення операції під чужим прапором на Донбасі.

Раніше також українська розвідка повідомляла про підготовку таких провокацій. Зокрема, до російського контингенту в Придністровському регіоні Молдови довели, що Україна нібито готується атакувати його в районі артилерійських складів біля села Колбасна.

Наш Telegram канал! Присоединяйся!