Ukrainian Time

Відновлення е-декларування: НАЗК просить Зеленського ветувати закон


Відновлення е-декларування: НАЗК просить Зеленського ветувати закон
06 Вересня
12:50 2023

Нацагентство з питань запобігання корупції планує звернутися до президента Володимира Зеленського з проханням накласти вето на ухвалений Верховною Радою законопроєкт про декларування держслужбовців (9587-Д).
Зазначається, що це дасть змогу повернути його на повторний розгляд Верховній Раді. У НАЗК переконані, що таке рішення є єдиним у правовій площині, яке задовольнить запит суспільства на перемогу над корупцією та європейське майбутнє України.
Насамперед, звертають увагу в агентстві, в ухваленому законопроєкті підтримано норму, згідно з якою особа, яка подала завідомо недостовірні відомості в декларації на суму до 1,3 млн грн, у разі сплати штрафу не потрапляє до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.
"Законодавці підтримали зміни, якими буде приховано дані згаданого Реєстру від громадян, журналістів та доброчесних керівників, шляхом невнесення відомостей щодо осіб, яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також видалення більшості вже наявних відомостей щодо осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення адміністративних та кримінальних пов’язаних з корупцією та корупційних правопорушень", — зазначають у НАЗК.

В агентстві нагадали, що до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, сьогодні входять 46 556 осіб. З них 1 961 особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності, 29 457 — до адміністративної відповідальності, а 15 138 — до кримінальної.
Після внесення змін до ст. 59 законопроєкту орієнтовно залишиться 5 021 особа, буде видалено понад 10 тис. осіб засуджених за корупційні злочини.
Там наголосили, що зміни до ст. 59 нададуть можливість не враховувати під час призначення на посади суддів, керівні посади в державних органах та органах місцевого самоврядування факт засудження особи за корупційні злочини. Оскільки при призначенні на ці та інші важливі посади здійснюється спеціальна перевірка, зокрема на предмет наявності особи в Реєстрі.
"Після видалення майже 80% даних Реєстру ані президент, ані прем'єр-міністр, ані міністри, ані керівники інших органів влади, ані громадські організації, ані громадська рада доброчесності та ВККС, які найближчим часом мають забезпечити призначення понад двох тисяч суддів, під час ухвалення рішень щодо призначення не матимуть офіційного джерела даних щодо осіб, яких було внесено до нього", — ідеться в заяві НАЗК.

Наші Соцмережі