НБУ знизив валютні інтервенції для підтримки курсу гривні – Пишний
Попит на міжбанківському валютному ринку 4 жовтня був набагато стриманішим порівняно з першим днем після перехід до режиму керованої гнучкості обмінного курсу. Інтервенції НБУ знизилися більш ніж вдвічі. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний.
"Ринок поступово переконується у серйозності наших намірів втримати стійкість курсу та дозволяти лише незначні коливання. Очікуємо, що попит поступово стабілізується. Можу лише повторити, що для нас пріоритетним завданням є збереження курсової стійкості", – написав він.
Як зазначив Пишний, гривня на міжбанку лишається дорожчою, ніж на момент запровадження керованої гнучкості курсу: 36,6 грн/долар проти близько 36,9 грн/долар (офіційний курс + 1%) станом на ранок 3 жовтня. За день вона послабилася на копійку або на 0,03%.
За його словами, різкого стрибка готівкового курсу в небанках також не відбулося, а в банках і поготів (там він майже не змінився).
"Скажу більше, сьогодні курс продажу валюти у небанківських фінустановах навіть дещо зміцнився – з 38,37 грн/долар до 38,25 грн/долар", – розповів голова НБУ.
Пишний заявив, що НБУ уважно стежить за ситуацією та тримає руку на пульсі валютного ринку.
"І у нас є достатньо ресурсів, інструментів і натхнення, щоб цей пульс залишався стабільним", – додав голова НБУ.
Нагадаємо, Національний банк (НБУ) 3 жовтня запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу.
Банки продають і купують валюту за вільним курсом без обмеження в 1% від офіційного курсу. З урахуванням курсу на міжбанку НБУ встановлює офіційний курс.
Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук сказав, обсяги продажів НБУ 3 жовтня були "досить високими, вищими від звичайного", що було очікувано центробанком. За його словами, продавці у перший день притримували валюту, через що НБУ збільшив продаж із резервів.
У підсумку офіційний курс долара до гривні за два дні зріс з 3,57 грн/долар до 36,60 гривень за 1 долар.