Флагманський проєкт «Рух без бар’єрів»: у Дніпрі провели маркування маршруту, на якому усунуть перепони

У Дніпрі провели маркування безбар’єрного маршруту, що проходитиме центром міста. Спеціальними наліпками позначили об’єкти, які за флагманським проєктом «Рух без бар’єрів» планують зробити більш інклюзивними. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Сьогоднішня подія співпала з Національним тижнем безбар’єрності, який проходить по всій країні. Ми зібралися, аби маркувати об’єкти інклюзивного маршруту у Дніпрі. Позначити ті місця, де будуть відбуватися зміни. До цього ми долучили амбасадорів. Людей, які нам допомагають втілювати проєкт», – зазначив заступник директора департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОВА Юрій Петренко.
Загальна протяжність безбар’єрного маршруту 6,7 км. Він проходитиме центральною частиною Дніпра, пересікатиме площу Героїв, а Соборна – стане кінцевою точкою. Протягом 2025 року планують зробити його першу чергу.
«Круто, що Дніпропетровщина у цьому проєкті. Якось я вирішив перевірити безбар’єрність міста. Сів у крісло колісне і проїхався вулицями. Знаєте, це було доволі складно. Тож щиро вітаємо зміни, які заплановані всеукраїнською ініціативою. Ми, як амбасадори, завжди готові проконсультувати, підказати», – наголосив ветеран, амбасадор проєкту Петро Печерний.
Архітекторка Віра каже, головний виклик – впроваджувати зміни комплексно, а не точково.
«Так, складно охопити все, але почергово до цього рухаємося. Робитимемо доступнішими заклади освіти, фінансові та медичні установи. Передбачений благоустрій тротуарів, перехресть, зупинок. Світлофори зі звуковими сигналами для людей з порушеннями зору», – архітектора проєкту Віра.
«Коли я, наприклад, хочу потрапити кудись і не можу цього зробити, це неправильно. Важливо, щоб суспільство сприймало, що ми є. Вважаю, що ми маємо об’єднатися, співіснувати разом. І розбудовувати місто, комфортне для всіх. Втілення проєкту – це чіткий сигнал, що наші потреби враховують», – сказав багаторазовий призер Паралімпійських Ігор, член збірної України з пара плавання, амбасадор проєкту Антон Коль.
Ветеран та амбасадор проєкту Дем’ян Дудля зауважив, що йде війна і людей з інвалідністю стає більше. А значить треба подбати про те, аби інфраструктура була доступна для кожного. Каже, найперше, повинні бути пристосовані будівлі, що мають соціальне значення.
«Мені простіше, ніж побратимам, які на кріслах колісних. Розумію їх, адже певний час також на такому пересувався. Та й з протезом стикаюся з певними бар’єрами. Занадто високі бордюри, наприклад», – розповів Дем’ян.
«Рух без бар’єрів» – державний флагманський проєкт. Його втілює Міністерство розвитку громад та територій в межах ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. Пілотними визначені 15 населених пунктів: Київ, Дніпро, Одеса, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, Опішня та Калуш. У кожному з них створюють інклюзивні маршрути, аби муніципальна інфраструктура була доступна кожному.