Ukrainian Time

Вас зупинила патрульна поліція: порядок дій

Вас зупинила патрульна поліція: порядок дій


Апрель 04
17:20 2016

В першу чергу не нервувати, не готуватись до конфлікту і тим більше не провокувати конфлікту із поліцейським. Це збереже Ваші нерви і здоров’я.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейський повинен представитись, назвавши свій підрозділ, звання та своє прізвище. Крім цього, на форменому одягу поліцейського повинні бути шеврони, жетон із індивідуальним номером та нашивка із прізвищем. Відповідно до п.2.14 ПДР Ви маєте право знати причину зупинки та суть скоєного порушення (за наявності такого). Якщо поліцейський Вам не повідомив цього, за необхідності, запитайте у нього. Відповідно до вимог статті 35 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов’язаний надати Вам таку інформацію.

Відповідно до п.2.1, 2.4 ПДР, Ви зобов’язанні пред’явити поліцейському посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб та поліс обов’язкового страхування цивільної відповідальності (виключно за наявності факту порушення), але в той же час маєте право не передавати свої документи поліцейському. Тримаючи документи у власних руках дайте можливість поліцейському ознайомитись із ними.

На даний час поліцейські одразу виносять постанови, крім випадків скоєння ДТП, керування без відповідних документів або у стані сп’яніння. Останні випадки передбачають прийняття рішення в судовому порядку, тому поліцейський складає протокол про адміністративне правопорушення, але рішення у справі на місці не приймає.

Поліцейський зобов’язаний повністю заповнити постанову або протокол та лише після цього надати Вам для ознайомлення і підпису. Ви, в свою чергу, уважно перечитайте складений адміністративний матеріал, задля уникнення його фальсифікації. В той же час слід пам’ятати, що згідно діючого законодавства, на даний час не встановлено обов’язку поліцейського пред’являти Вам докази скоєного порушення на місці.

Під час оскарження кожна із сторін має довести обставини, на які посилається. Тому, якщо Ви вважаєте себе незаконно притягнутими до відповідальності, Ви маєте право звернутись із письмовою скаргою до вищестоящого керівника або суду, для скасування постанови поліцейського, але Вам варто запастись власними доказами, оскільки сьогодні слово поліцейського має перевагу. Доказами можуть бути будь-які фактичні дані, які мають значення у справі, але до основних слід віднести фото-відеофіксацію та покази свідків.

Володимир Черкас, Голова правління ГО “Комітет безпеки руху”

Источник