Ukrainian Time

Огляд ЗМІ: плюси і мінуси Гройсмана

Огляд ЗМІ: плюси і мінуси Гройсмана


Апрель 13
10:36 2016
141 просмотров

Володимир Гройсман

12 квітня українські газети аналізують економічні проблеми, пишуть про кандидата у прем’єри, сутички в Одесі та ситуацію в АТО.

Коли чекати нового прем’єра?

“Сегодня”, спираючись на думку експертів, вважає Володимира Гройсмана головним претендентом на прем’єрське крісло і досліджує позитивні й негативні риси кандидата.

До здобутків нинішнього спікера Верховної Ради газета відносить його роботу разом з євродепутатом Петом Коксом над дорожньою картою парламентської реформи в Україні. Мета цієї реформи – створення Держагенції електронного уряду для оптимізації управління в країні й надання громадянам доступу до всіх держреєстрів.

На посаді віце-прем’єра заслугою пана Гройсмана видання вважає скорочення інспекцій та контрольних органів при міністерствах на понад наполовину. Також серед його успіхів – створення урядового штабу з питань соцзабезпечення переміщених осіб.

Серед негативних асоціацій з паном Гройсманом “Сегодня” пригадує історію 2012 року, коли, перебуваючи на посаді мера Вінниці, він пообіцяв не підвищувати ціни на проїзд в міському транспорті, а за десять днів рішенням міськради збільшив їх на 20%.

Серед негативу – особисто “продавлений” спікером проект закону “про партійну диктатуру” та критика одностатевих шлюбів, пише газета.

Видання також наводить факти його біографії, детально описуючи статки родини.

П’ять “проколів” Яценюка

Арсеній ЯценюкImage copyrightAP

“КП в Украине”, аналізуючи ситуацію в економіці, знайшла п’ять головних проблем, які за два останні роки значно поглибилися, і поцікавилася у економістів, чи є в цьому персональна провина голови Кабміну.

До глобальних проблем, у невирішенні яких звинувачують уряд Арсенія Яценюка, видання відносить призупинення співробітництва з МВФ та відсутність реформ.

Серед них також зростання курсу гривні та цін: трикратна девальвація та інфляція у понад 43% лише за минулий рік, констатує газета.

“Курс гривні – це персональна відповідальність НБУ. Стосовно ж інфляції, то враховуючи, що суттєва її складова – зростання тарифів ЖКГ, то це дійсно відповідальність уряду Яценюка”, – переконаний Василь Юрчишин, директор економічних програм Центра Разумкова.

2013 року український ВВП складав 175 млрд доларів, а 2015-го – 85 млрд.

“Яценюк несе персональну відповідальність за розрив зв’язків, втрату ринків збуту, невиправдане знищення підприємств та витрачання грошей на “безумні” проекти”, – вважає економіст Олександр Дубчак.

У боротьбі з корупцією країна не зрушила з місця.

“За Яценюком стоять бізнесмени та політики, які й не збиралися впроваджувати докорінні зміни. А меркантильний інтерес породжує корупцію, хоча, можна сказати, що у безплідній боротьбі з корупцією винне суспільство, що породило таких лідерів, які очолили країну”, – цитує газета Андрія Віргінського, заступника керівника громадської організації “Публічний аудит”.

Одесу лихоманить

В Одесі під час урочистостей, присвячених 72-й річниці визволення міста, сталися кілька сутичок, пише “День”.

На заходах були присутні представники патріотично налаштованих організацій та проросійські активісти, які провокували один одного, внаслідок чого виникли бійки. Поліцейські та спецпризначенці застосували сльозогінний газ та кийки, постраждали двоє працівників поліції, двох порушників порядку було затримано.

“Ситуацію в регіоні тільки почали розхитувати. Гадаю, на нас чекає серйозне продовження після 2 та 9 травня. Ми бачимо, як нарощується організованість “Куликового поля” (проросійська організація. – Ред.) і збільшується контроль влади над громадськими активістами, які представляють Євромайдан”, – каже політолог Геннадій Чижиков.

Формально спровокували сутичку проукраїнські активісти, пише газета. На думку політолога, Національна гвардія могла б створити бар’єр, однак замість цього вони жорстко повели себе з прихильниками Євромайдану, по суті, отримавши політичну команду, а поліція, на відміну від них, поводилася культурно.

Газета також зазначає, що за колишнього губернатора проросійські активісти поводилися більш чемно.

Авдіївка у вогні

АвдіївкаImage copyrightAFP

“Україна молода”, посилаючись на Європейську службу зовнішньополітичної діяльності, пише, що ескалація насильства та кількість порушень режиму припинення вогню на Донбасі сягнула безпрецедентного рівня.

Епіцентром збройного протистояння залишається Авдіївка: наприкінці минулого тижня бойовики почали застосовувати проти українських військових, що захищають промзону міста, запалювальні міни, посилається видання на данні штабу АТО.

Речник української сторони СЦКК Василь Лабай пропонує задля деескалації відновити практику щоденного направлення чотирьох “дзеркальних” патрулів ОБСЄ до ключових точок у районі Авдіївка – Ясинувата, адже, за його інформацією, за тиждень бойовики обстрілювали Авдіївку майже 100 разів, пише газета.

Такий підхід (два патрулі на підконтрольному українському уряду боці, а два – на непідконтрольній) дає можливість з різних точок здійснювати об’єктивний моніторинг ситуації та оперативно реагувати на порушення режиму припинення вогню, зазначає видання.

Источник