Ukrainian Time

У Великобританії каратимуть за фальшиві профілі у соцмережах

У Великобританії каратимуть за фальшиві профілі у соцмережах


Май 23
13:23 2016

Інтернет-користувачів, які створюють фальшиві профілі в соціальних мережах, можуть притягати до кримінальної відповідальності відповідно до нових принципів, уведених у Великій Британії, повідомляє Independent.

Люди, які використовують соціальні засоби масової інформації під вигаданими іменами, щоб нападати на інших людей, переслідуватимуться Королівською прокурорською службою. Нові принципи також дозволять притягати до відповідальності користувачів, які створюють профілі в соцмережі «під іменем жертви з підробленою інформацією, яка може зашкодити їхній репутації і принизити їх».

За заявою влади, нові правила стали відповіддю на непостійний характер он-лайн-злочинності. «Дуже важливо, що тепер прокурори враховують ширшу картину злочину. З огляду на докази з’явилася можливість досліджувати як он-лайн, так і соціальну

модель поведінки відповідача», — відзначила директор публічних переслідувань Елісон Сондерс. «Інтернет-зловживання боягузливе й анонімне за своєю суттю і може глибоко поранити жертву», — додала вона.

За словами Е.Сондерс, злочинці можуть помилково думати, що з використанням фальшивих он-лайн-профілей і створенням веб-сайтів під вигаданими іменами їх злочини неможливо довести. Тепер же в поліції з’явилися методи, які дозволяють розслідувати цей вид правопорушень.

Проте, соціальні медіа-гіганти Твіттер і Фейсбук уже використовують засоби, що повідомляють справжнє ім’я власника профілю. Профіль, створений під іменем іншої людини «для введення в оману», тепер може бути закритий назавжди.

У ці дні у Великій Британії стартують 6-тижневі консультації з громадськістю, що стосуються пропонованих змін. Планується, що правила будуть оновлені й доповняться двома новими видами інтернет-злочинів.

Источник