Ukrainian Time

До суду направили справу колишнього заступника міністра інфраструктури Лозінського


До суду направили справу колишнього заступника міністра інфраструктури Лозінського
15 Травня
14:43 2024

Справу стосовно колишнього заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського скеровано до суду. Про це повідомили Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Лозинського обвинувачують у проханні неправомірної вигоди у 40 млн грн та отриманні її частини у розмірі $400 000.
Влітку 2022 року Кабмін виділив 1,41 млрд грн на закупівлю обладнання для забезпечення населення альтернативними джерелами світла, тепла та водопостачання у зимовий період.

Слідство встановило, що частину цих коштів привласнив заступник міністра. Він забезпечив укладання договорів постачання за ціною на 25-30% вищою за ринкову з обраними компаніями. Вони мали передати як "винагороду" 7-10% від суми контракту.
Щоб мінімізувати ризик викриття, учасники схеми вдалися до конспірації: хабар за першим траншем у $400 000 передали довіреній особі заступника міністра у Львові. Після отримання грошей антикорупційні органи затримали цю людину та чотирьох учасників схеми, включно з заступником міністра.
У січні 2023 року НАБУ повідомило про підозру Лозинському та іншим учасникам схеми. 24 січня 2023 року ВАКС відправив під варту організатора хабаря ексзаступнику міністра Лозинському.

Наші Соцмережі