Кабмін затвердив Матрицю реформ. Шмигаль пояснив, в чому вона полягає
Кабінет міністрів затвердив Матрицю реформ, а також порядок моніторингу виконання наданих Україні міжнародними партнерами рекомендацій та умов.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля під час засідання уряду.
Як пояснив Шмигаль, Матриця реформ є великим планом змін, який повинен систематизувати реформи, а також включити:
- офіційно затверджені рекомендації та документи Європейської комісії;
- структурні маяки Міжнародного валютного фонду (МВФ);
- план за програмою Ukraine Facility;
- умови Світового банку.
"Бо є чітка пріоритетність, послідовність та оцінка впливу від кожної реформи на зростання нашої економіки та відновлення нашої країни. Ця матриця була створена за сприяння Світового банку, а передбачені реформи були проаналізовані за методологією Центру зростання Гарвардського університету", – додав прем'єр.
Протягом поточного року, за словами Шмигаля, Україна готується зробити більше 200 реформ. Наразі вже сформовано близько 400 індикаторів їх реалізації.
Які пріоритети під час реформування
Прем'єр-міністр додав, що наразі пріоритети виглядають наступним чином:
- макроекономічні політики. Це база для відновлення економіки та фінансової стійкості;
- інституційні зміни. Мова йде про антикорупційну боротьбу, реформу правоохоронних органів, підвищення спроможностей України та регіональних інституцій;
- структурні реформи. Мова йде про політики, що пов'язані з людським капіталом, а також заходи щодо спрощення торгівлі та покращення бізнес-середовища.
"Сьогодні ми також запускаємо спеціальний вебпортал, де зібрані всі індикатори, зміст реформ, графік їх виконання", – додав він.
Матриця реформ
Ще в грудні Шмигаль розповідав про підготовку Матриці реформ, яка повинна буде охопити усі сфери: від економіки до верховенства права та освіти. Фактично це є дорожньою картою, яка включає усі реформаторські зобов'язання, які взяла на себе Україна.
Як й згадувалось вище, у питанні реформ Україна орієнтується на бенчмарки МВФ, рекомендації Єврокомісії, а також напрацювання зі Світовим банком.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.