Секретар Кам’янської міської ради анонсував питання чергової сесії
На розгляд депутатів виносяться питання про створення в результаті реорганізації комунального некомерційного підприємства міської ради «Міський консультативно-діагностичний центр» на базі колишньої медично-санітарної частини №61. Після реорганізації у медичному закладі працюватиме денний стаціонар, мешканці зможуть отримувати послуги обстеження та діагностики. Заклад знаходиться на балансі міста, а фінансування отримуватиме від Національної агенції охорони здоров’я України.
Також на сесію виноситиметься питання щодо приєднання комунального некомерційного підприємства міської ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» до «Центру первинної медико-санітарної допомоги №3». При цьому процедура не вплине на якість медичних послуг для населення.
«Все залишається на своїх місцях – приміщення лікарні, амбулаторії, медперсонал. Єдине, що зміниться – буде спільне керівництво, бухгалтерія, господарський відділ. Скорочується саме управлінська частина, тож, пацієнти на собі цього не відчують і переукладати декларації їм не потрібно», – зазначив Олександр Залевський.
Кілька проектів рішень стосуються земельних та комунальних питань, а також внесення змін до міського бюджету.
Передбачається внести зміни і до міської програми соціально-економічного розвитку.
До програми вносяться 9 об’єктів невиробничого призначення, будівництво яких намічається здійснити у 2019 році за умови наявності потрібного фінансування. Зокрема, це будівництво житлового будинку на лівому березі, амбулаторії в селищі Романкове, реконструкції пологового будинку, інфекційного відділення 7-їх міської лікарні, будівництво спортивних об’єктів та інші.
Розглядатимуть на сесії і питання щодо внесення змін до Положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у Кам’янському. Як зазначив секретар міської ради, досвід попередніх років допоміг доопрацювати умови проведення Конкурсу. У новій редакції учасники будуть виділятися в окремі категорії: інфраструктура; спортивні та соціальні проекти; екологія, ІТ та культура; комунальні заклади, підприємства та установи. Таким чином, учасники матимуть змогу в межах одного Конкурсу подати 4 громадських проекти (по одному у кожній із категорій), а містяни проголосувати за вподобаний проект у кожній категорії.
Секретар міської ради зазначив, що у разі прийняття рішення, воно позитивно вплине на бюджет участі, дозволить залучити до Конкурсу більше людей, а також підвищить шанси на здобуття перемоги не тільки проектам комунальних закладів, а й пересічних громадян.
На сесію внесено й проект рішення про структуру виконавчих органів Кам’янської міської ради VII, загальну чисельність апарату та її виконавчих органів. У разі прийняття даного рішення чисельність апарату міської ради та її виконавчих органів зменшиться на 152,5 штатних одиниці. Рішення передбачає ліквідацію районних адміністрацій, реорганізацію районних управлінь соціального захисту населення шляхом приєднання до управління соціальної політики міської ради, реорганізацію районних служб у справах дітей шляхом їхнього приєднання до служби у справах дітей міської ради, а також певні зміни в апараті міської ради. У разі прийняття рішення нова структура працюватиме з 15 січня 2020 року.
«Для мене особисто це найскладніше питання цієї сесії, тому що воно стосується людей, які працюють у міській раді. Для мешканців міста нічого не зміниться», – сказав секретар міської ради.
Серед додаткових питань, які виносяться на сесію – про надання згоди на добровільне приєднання Карнаухівської територіальної громади до Кам`янської міської територіальної громади. Мешканці Карнаухівки провівши громадські слухання у селищі, звернулися до міської ради з пропозицією приєднатися до Кам’янського як старостинський округ.
Наостанок брифінгу секретар міської ради традиційно запросив на сесію усіх небайдужих кам’янчан.