Ukrainian Time

Сотні українців у Польщі цікавляться військовими навчаннями, щоб долучитися до ЗСУ – ЗМІ


Сотні українців у Польщі цікавляться військовими навчаннями, щоб долучитися до ЗСУ – ЗМІ
10 Липня
12:58 2024

Анонсоване створення легіону з українців за кордоном, який тренуватимуть у Польщі, нібито вже викликало чималий інтерес, а Польща працює над тим, щоб залучити до підтримки проєкту інші європейські держави. Про це з посиланням на свої джерела розповідає польське RMF24.
Йдеться про Український легіон, створення якого передбачене двосторонньою безпековою угодою України з Польщею – підрозділу, до якого зможуть записатися та пройти вишкіл громадяни України, які перебувають у Польщі чи десь інде за кордоном, з можливістю далі долучатися за контрактом до Сил оборони України.

Джерела в українських дипломатичних місіях повідомили RMF24, що вже сотні українців у Польщі почали цікавитися, як долучитись до легіону. За обережними оцінками, проєкт зможе залучити декілька тисяч українців, які зараз проживають у Європі.
Також журналісти дізналися, що триває робота над тим, щоби залучити до підтримки цього проєкту інші країни Європи – наприклад, до фінансування витрат на спорядження та навчання.
Польська сторона спробує переконувати партнерів, що це ще одна форма інвестицій у європейську безпеку і її варто підтримати.
Нагадаємо, на пресконференції з Дональдом Туском у Варшаві Володимир Зеленський оголосив, що безпекова угода з Польщею включає створення Українського легіону, до якого зможуть добровільно долучатися і проходити вишкіл українці за кордоном.

Наші Соцмережі