Ukrainian Time

У далеку дорогу взимку на автомобілі: корисні поради для водія


У далеку дорогу взимку на автомобілі: корисні поради для водія
24 Грудня
19:00 2021

Попереду – довгі вихідні, тому багато автомобілістів на свята вирушать у подорож: до родичів або в туристичні поїздки. Раніше ми публікували рекомендації, як безпечно їздити в снігопад, а зараз розповімо про особливості далеких заміських поїздок в зимовий період.

Корисні поради, які далеку дорогу взимку на авто зроблять комфортною та безпечною, читайте нижче в матеріал РБК-Украина Авто.

Важливо розуміти, що вирушати в далеку дорогу взимку варто лише на справному і повністю заправленому автомобілі, який авжеж взутий в зимову гуму. В іншому випадку поїздка може бути просто небезпечною.

Головні правила безпечного заміської подорожі взимку на авто Перевірте стан запасного колеса або ремкомплекту. Взимку на дорогах активно утворюються ями, до цього потрібно бути готовим. До того ж у вихідні не всі шиномонтажі працюють. Слідкуйте за станом дорожнього покриття. І відповідно цьому вибирайте безпечну швидкість, інтервал до інших авто. Зимові траси підступні тим, що навіть почищений від снігу і льоду асфальт з часом може обмерзнути – з узбіч вітер наносить, і його укочують автывки. Поповніть запас омиваючої рідини. Сльота на дорозі істотно збільшує витрату "омивайки", а на заміській трасі АЗС, де запас можна поповнити, можуть знаходитися один від одного на кілька десятків кілометрів. Візьміть з собою power bank. Якщо у вашій машині немає зарядного пристрою для телефону, подбайте про додаткове носії енергії – на холоді акумулятори гаджетів розряджаються швидше звичайного. У снігопад включайте ближнє світло і "противотуманки". Вдень вас будуть краще бачити інші учасники руху. Вночі ж дальнє світло буде неефективним – світловий пучок відблискуватиме від снігу й сліпитиме вас. Потурбуйтеся про чистоту фар. Якщо у вашої машини немає омивача головної оптики, то на стоянках регулярно протирайте фари від дорожньої суспензії. Брудні фари гірше освітлюють дорогу і сліплять водіїв зустрічних машин. Покладіть в бардачок пару шоколадних батончиків. Вони стануть приємним сюрпризом для пасажирів і дозволять підкріпитися вам самим. Рукавички, трос і складна лопата повинні лежати в багажнику. Цей інструмент допоможе в разі, якщо машина застрягла в снігу, бруду або на бездоріжжі. Прокладайте маршрути по дорогах міжнародного та національного значення. Від снігу їх чистять в першу чергу, а інфраструктура (АЗС, мотелі, кафе) більш розвинена. Та і якість дорожнього полотна краще. Не ризикуйте. Якщо погодні умови сильно погіршуються – прогноз погоди обіцяє заметіль, зниження температури або наближається ніч – зупиніться на нічліг в готелі або хоча б перечекайте негоду на парковці найближчої АЗС. Не сидіть за кермом у верхньому одязі, одягайтеся зручно. Нехай зимова куртка залишиться в багажнику або в салоні на гачку. Верхній одяг сковує рухи, роблячи керування автомобілем менш комфортним, а в разі екстреної ситуації збільшує час реакції. Запасіться музикою на флешці або в смартфоні. За містом радіостанції ловлять не завжди, мобільний інтернет теж залишає бажати кращого. Улюблені мелодії дозволять залишатися бадьорим тривалий час.

Рекомендувавши 5 лайфхаків, які допоможуть автомобілісту впоратися із зимовими холодами. Ми зібрали прості та дієві поради, які полегшать життя автомобілістів в зимові холоди.

Також ми розповідали, що потрібно знати водієві, щоб оживити машину в мороз. Корисні поради, які полегшать запуск двигуна при низьких температурах.

Наші Соцмережі