Ukrainian Time

Україна вимагатиме репарацій від Росії у суді ООН – посол


Україна вимагатиме репарацій від Росії у суді ООН – посол
19 Вересня
15:36 2023

Уряд України ще не визначився із сумою фінансових вимог до РФ у рамках процесу за Конвенцією про заборону геноциду, але є рішення про те, що ця вимога буде. Про це заявив на брифінгу у Гаазі агент України у процесі, посол Антон Кориневич.
Раніше видання повідомляло, що в України є плани висунути до РФ також фінансові вимоги. Кориневич підтвердив цю інформацію та наголосив, що Україна свідомо включила у виступи в Гаазі згадки про фінансові втрати України.
"Репарації будуть важливою складовою нашої справи. Ми підкреслили це суду – про це говорив і я, як агент України, і інші представники (юридичної команди, що брала участь у процесі у Гаазі)", – заявив він.

Зауважимо, що у промові на слуханнях в Міжнародному суді Кориневич згадав про втрати України у сумі, яка на літо 2023 року оцінювалася у сотні мільярдів: "Світовий банк підрахував, що на відновлення шкоди, яку Росія завдала Україні, знадобиться $411 мільярдів".
Однак на брифінгу він наголосив, що рішень щодо суми претензій наразі немає.
"Питання що стосуються суми та іншої конкретики (претензій України до РФ) ми будемо вирішувати згодом", – пояснив посол.

Наші Соцмережі