Україна почала продавати електроенергією ще в одну країну ЄС – “Укренерго”
"Укренерго" 22 лютого провело перші спільні аукціони з розподілу доступу до міждержавних інтерконекторів між Україною та Угорщиною на європейській універсальній платформі розподілу JAO (Joint Allocation Office).
"Це означає, що відсьогодні Україна почала здійснювати комерційний обмін електроенергією за європейськими правилами ще з однією країною ЄС", – йдеться в повідомленні.
За даними компанії, експорт сьогодні здійснюється зранку і далі протягом доби в Словаччину, Угорщину, Польщу, Румунію та Молдову. Загальний обсяг 2 793 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 295 МВт.
Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години зі Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії, а також в нічні години з Молдови. Загальний обсяг 1018 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 194 МВт.
З 1 грудня 2023 року технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.
Крім того, 22 лютого завдяки теплій та подекуди сонячній погоді в енергосистемі України був профіцит електроенергії. Для збереження балансу між виробництвом та споживанням й операційної безпеки енергосистеми, у відповідь на запит "Укренерго", польський оператор енергосистеми PSE, з 11:00 до 16:00 надавав аварійну допомогу, терміново купуючи надлишки української електроенергії загальним обсягом 1440 МВт·год.
Нагадаємо, у жовтні Україна почала переходити на єдині європейські правила доступу до міждержавних ліній для експортерів та імпортерів електроенергії. Першу угоду про це "Укренерго" підписало з румунським оператором Transelectrica.